Ankara Orhaniye köyünde 1944 yılında doğdu. Evli ve 4 çocuk babasıdır. İlkokulu köyünde, ortaokulu Ankara'da bitirdi.

1966 yılında ticarete atıldı. Nakliyecilik daha sonra kum işletmeciliğine başladı ve geliştirdi. Erişsan Kum Ticaret ve Sanayi A.Ş.'ni kurarak, Ankara'da örnek gösterilecek kum yıkama ve eleme tesisleriyle inşaat sektörüne hizmet etmeye başladı.Dörtler,Esenler,Beşler,Betaş,Sakarya, Pamukova, Adasan,Adakum ve Erişmak A.Ş. Şirketlerinin kurucusu ve ortağıdır. Erişsan Hazır Beton adıyla Ankara'da teknolojinin bütün özelliklerini taşıyan Hazır Beton Santralini kurarak inşaat sektörüne daha büyük bir canlılık getirdi.Antalya'da ve Ankara'da modern taş kırma tesislerini faaliyete geçirdi.

Ankara Kazan ve Polatlı bölgelerinde modern tarım yapmakta, böylece Türk tarımına da hizmet etmektedir.

1983 seçimlerinde Ankara'da MDP Yenimahalle ilçesini kurdu ve İlçe Başkanı oldu. Ankara Üçüncü bölgeden MDPden üçüncü sırada milletvekili adayı oldu. MDP fesholduktan sonra, 1985 yılında, Anavatan Partisine 2100 üye ile iltihak etti.Anavatan Partisi Ankara İl Yönetim Kuruluna seçildi ve iki dönem görev yaptı.

1989 yılında yapılan mahalli seçimlerde, Anavatan Partisinden Ankara Yenimahalle İlçesi Belediye Başkan adayı oldu.

20 Ekim 1991 tarihinde yapılan Milletvekili Genel seçimlerinde Ankara 3. Bölgeden 10. sıradan Milletvekili adayı oldu. Bölgemiz insanının gösterdiği büyük bir teveccühle 22.000 tercihli oy alarak 19.Dönem Ankara Milletvekili olarak TBMM milletvekili seçildi.

Çalışma hayatındaki büyük gayreti,azmi,ileri görüşü,cesur ve atak davranışları herkes tarafından örnek alınmaya değer özelliklerindendir.Hamdi Eriş bugün saygın bir işadamı olmasında,çevrede hoş bir görünüm bırakmasında,siyasette 22000 tercihli oy alarak Ankara Milletvekili seçilmesinde,yardım ve konukseverliği,insanlara verdiği önemin yanında hemşehrilerine verdiği değer ve çalışkanlığı,kazandığı servetin önemli bir kısmını vatanına, milletine hizmette kullanması başlıca etkendir.

Kazan'daki Hamdi Eriş Devlet hastanesi,Saray'daki Hamdi Eriş İlköğretim Okulu,Orhaniye'deki Sırma ANA Camii bunun en güzel örnekleridir.Bunların dışında Ankara ilçeleri başta olmak üzere köylere kadar yardımları ulaşmıştır.Ticaret yaptığı her il,ilçe ve köyde yaptığı yardımlarla ve kazandırdığı eserlerle insanların gönlünü fethetmiştir.