SAYGIDEĞER BAŞKON TAKİPÇİLERİ

 

Başkent Ankara’mızın ilk STK Konfederasyonu olan “Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu”muz, 9 (dokuz) federasyon ve 78 derneğin bir araya gelmesiyle kurulmuş olup, “Başkent - Ankara’dan Doğan Güneş Anadolu’yu Aydınlatacaktır” hedefi ittifakla kabul edildi. 

Başkon’un bugünlere gelmesinde en büyük emeği ve hizmeti geçenlerin başında, kurucu ve onursal genel başkanımız gazeteci, yazar ve üstadımız sayın Mehmet Akyol’a teşekkür ediyorum.

Bizler “Yeni Yönetim” olarak göreve gelir gelmez; Kısa, Orta ve Uzun vadeli hedeflerimizi belirledik. Bu hedefler aynı zamanda bizim yol haritamız oldu.

Başkonumuz yüklendiği misyon itibarı ile örnek ve önder olmak mecburiyetindedir.

 

DEĞERLİ BAŞKON DOSTLARI

Konfederasyonumuz her ne kadar bir sivil toplum kuruluşu olsa da aynı zamanda bir nevi “Okul, İlim İrfan ve Kültür Yuvası” anlayışı ile yürütülmektedir. 

Her zaman seçim atmosferinde olan memleketimizde maalesef herkes politize olmuş!. 

Devlet kurumuları yanında vakıflara kadar siyasetçilerin ve partilerin peşine düşmüş durumda.

Biz Başkon olarak Başkent Ankara’mızın ve Cumhuriyetimizin Kuruluş Değerlerine bağlı; 

Hiçbir Partiye bağlı olmaksızın ilkeli bir şekilde yolumuza devam edeceğiz. Particiliğin ve mezhepçiliğin, ülkemize ve yüce milletimize katkısı olamayacağına inanıyoruz. 

Tarafsızlığımızı koruyacağız.

 

“Evet tabiki bizimde bir tarafımız var!.

Biz; Yüce Milletimizden, Devletimizden, Başkent Ankara’mızdan ve Cumhuriyetimizin Kurucu değerlerinden yana tarafız.

Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu: “Halka hizmeti hakka hizmet sayan anlayışının yerleşmesine çalışılması gerektiği yanında  “Anadolumuza ve Başkent Ankara’ya sahip çıkmak ve Başkentlilik bilincinin gelişmesini sağlamak üzere kurulmuş olup; “OKUMAK-ÇALIŞMAK-ÜRETMEK VE VERİMLİLİĞİN ARTTIRILMASI” çalışmaları ile; Başkent ve Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmak,  Başkent Ankara’daki ve Anadolu’daki tahribatın durdurulması ve özel projeler hazırlanması, şehirden köye dönüş, köylerin yeniden hürriyetlerine kavuşturulması ve Anadolu genelinde köye temelli dönüş yapan ve üretime katkı sağlamak üzere faaliyet gösterecek köylü ve çiftçilere özel imtiyaz sağlanması için yerel yönetimler ve hükümet nezdinde ilişki kurmak, bu manada faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapmaktır. 

Gayemiz açık ve net bir şekilde Başkent Ankara ve Anadolumuza nasıl sahip çıkabiliriz, yüce milletimize nasıl hizmet edebiliriz?

Kıymetli Takipçilerimiz

Sizlerin “her yere ve herkese aynı hizmet” beklenti ve talepleriniz bizlerin hedefleri ve düsturuları olmaktadır.

Başkon Yönetim Kurulumuza, dolayısı ilebizlere her alanda ve her kademede, her makamda ve her sektörde bizlere destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. 

Başkon olarak memleketimizin faydasına olacak her etkinliğe gerekli katkı ve destek verilmektedir.

Öncelikle şunu belirtmemiz gerekiyorki Başkon her türlü hizmet ve faaliyette ilk olma özelliğini taşımaktadır.

Şunu iftiharla söyleyebiliriz ki Başkonun faaliyetlerine katılanlara ve katılımcılara baktığımızda Türkiyemizin arzu ettiği tabloyu görebiliyoruz.

Her kesimden, her memleketten, her siyasi görüşten, her partiden, her meslekten herkesle bir aradayız. Biz birlikte güçlüyüz anlayışına inanıyoruz.

Öteleme diye bir görüşümüz asla yoktur. Bugün bzleri yönetenler bile maalesef bu tabloyu bir araya getiremedikleri gibi hoşgörüleri ve tahammülleri maalesef yok gibi.. 

Üye dernek ve federasyonlarımızın hemen her faaliyetine destek, katkı ve katılımda bulunuyoruz. 

Bugüne kadar bize güvenip destek olan ve her zaman yanımızda olan ve bundan sonrada yine destek bekliyorum. 

 

Başkent Ankara’mızın ilk STK Konfederasyonu olan “Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu “muz BAŞKON olarak 30 Ağustos 2019 tarihinde yapmış olduğu toplantısında yeni yönetimini belirlemiştir.  

On (10) federasyon ve 98 derneğin bir araya gelmesiyle kurulan “Konfederasyonumuz ”un seçimi; büyük bir katılım,  coşku ve heyecan içerisinde gerçekleşti. 

Başkent - Ankara’dan Doğan Güneş Anadolu’yu Aydınlatacaktır” hedefi ittifakla kabul edildi..

Kıymetli Dostlar 

Bizlerin de birer parçası olduğumuz Başkent Ankara’mıza ve Yüce Milletimize hizmet etme hak ettiği yere getirebilmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Türk Milletinin “Başkentimize” olan sevgisinin ve katılımının çok fazla olduğuna her yerde şahit olmaktayız.

Başkent Ankara’mız ve Anadolu’muz çok büyük bir birikime ve potansiyele sahiptir.

Bu ve benzeri pek çok sebeplerden dolayı Başkent Ankara ve Anadlu’muzun Cumhuriyetimiz ve ülkemiz için çok çok önemli olduğunu bilmekteyiz.

Bu düşünce ve duygular içerisinde Konfederasyonumuzun yeni yönetimi olarak,  sizlerin katkı ve desteklerinize ihtiyacımız olduğuna canı gönülden inanmaktayız. 

  

 

                                                                       Selam ve Saygılarımla

                                                                      Nurettin DOĞAN

                                                                      Genel Başkan

                                                                                                                                            

 

İLETİŞİM:

Cep Tel:  0532 354 76 54 

e-posta: nurettindogan18@gmail.com