Aylin NAZLIAKA

3 Aralık 1968 yılında Ankara’da doğdu. T.E.D. Ankara Koleji ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Nazlıaka; 2014 yılında Harvard Üniversitesi “Yükselen Liderler” programını başarıyla tamamlamıştır.

Çalışma hayatına özel sektörde başlayan Nazlıaka; 24 yaşındayken Türkiye’nin insan kaynakları alanında faaliyet gösteren ilk şirketini kurdu.  Genç yaşında yönetim ve insan kaynakları alanında iş dünyasına yön veren kişilerden birisi haline geldi. Gerek Türkiye’de, gerekse yurt dışında birçok ulusal ve uluslararası kongre, seminer ve panele konuşmacı olarak katıldı.

Birçok sivil toplum örgütünde etkin roller üstlendi. Canlı olarak yayınlanan “İş ve Kariyer Dünyası” adlı haftalık programı hazırlayıp sundu.

2001′de “Yılın İş Kadını”, 2002′de “ODTÜ Takdir Ödülü”, 2008′de “Yılın Genç İş Kadını”, 2012’de “Yılın Milletvekili”, “Yaşama Dokunan İnsan Ödülü” ve “Kadın Platformu Ödülü”, 2013′de “Yılın Politikacısı” ve “Yılın Siyasetçisi” , 2014′te bir kez daha “Yılın Siyasetçisi” ödüllerini almıştır. Nazlıaka 2016 yılında “Yılın Spor Ankara Özel Ödülü”ne, 2017 ve 2018'de ise "Yılın Spor Destekçisi Ödülü"'ne layık görülmüştür. Aylin Nazlıaka yine 2018 yılında "Yılın Siyasetçisi" ödülünü alma onurunu yaşamıştır.

Cumhuriyet Halk Partisinin gençlere hediyesi olan “GenceArtı İstihdamda Fırsat Eşitliği Yaratma Projesi”nin mimarıdır. 2010-2012 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi (www.chp.org.tr) Parti Meclisi Üyeliği yapmış, 12 Haziran 2011 Seçimleri’nde TBMM 24. dönem Ankara Milletvekili seçilmiştir. Türkiye Avrupa Birliği Uyum Komisyonunda ve Türkiye Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonunda görev aldı. 2015 Genel Seçimleri öncesinde önseçimi kazanarak 25. dönemde Ankara Milelletvekili olma hakkına sahip oldu. Nazlıaka, 26. dönemde de yeniden Ankara Milletvekili olarak seçildi.

Çok iyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Fransızca bilen Nazlıaka, evli ve 2 çocuk annesidir.