ali ...
Ana Sayfa Hakkımızda Foto Galeri Video Galeri Z.Defteri İletişim
ENGELSİZ SAĞLIK TURİZMİ İLE YENİ HAYATLAR
Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki mali işbirliği kapsamında geliştirilen Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA-Instrument for Pre Accession)’nın “ İnsan Kaynaklarını Geliştirme” bileşeni altında Dezavantajlı Kişilerin...
09-01-2017 13:43
 ..... Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi Operasyonu için Hibe Programı uygulanmaktadır.  Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen söz konusu hibe programı, Sözleşme Makamı olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülmekte ve izlenmektedir. Programın Operasyon Faydalanıcısı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Çalışma Genel Müdürlüğü’dür. 
    Engelsiz Sağlık Turizmi ile Yeni Hayatlar projesi,  program kapsamında Türkiye Sağlık Turizmi Derneği tarafından yürütülmektedir. Projenin toplam bütçesi 485.000 TL’dir. 
    Ülkedeki engelli/dezavantajlı istihdamı ve iş olanaklarının yetersizliği ciddi bir problemdir. Dezavantajlı grupların mesleki bilgilerinin olmaması ve eğitim durumlarının düşük olması, toplumun genel algısı onlar için çalışma durumları önündeki en büyük engeldir. Bu şartlarda gelişmek ve ilerlemek isteyen grup bireyleri için fırsat eşitliği yaratmak son derece önemlidir.
    Turizm potansiyellerini araştıran, geliştiren, sektörün yurt içi ve yurt dışı tanıtımını sağlayan, yaşlı ve engellilerin turizm kaynaklı sorunlarını giderme noktasında destek sunan, sağlık turizmi kapsamında, ülkemizi ziyaret eden yabancılara danışmanlık hizmetleri veren Türkiye Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Enginer Birdal: “Engelli bireylerin istihdam edilmesinin önündeki engellerin farkındayız. Buna bağlı olarak; kendilerini ifade edemeyen, çalışma hakkından yoksun kalan, gelişemeyen, dezavantajlı bireylerin, niteliklerini arttırarak, insan kayağı ihtiyacını karşılamak adına geliştirdiğimiz Engelsiz Sağlık Turizmi ile Yeni Hayatlar Projesi ile söz konusu kişiler için ciddi bir istihdam kaynağı sağlamayı hedeflemekteyiz.” şeklinde konuştu.
    Söz konusu proje kapsamında sunulacak olan eğitimler ile engelli bireylerin topluma kazandırılması, grup çalışmalarına ortak edilmesi, meslek edinmelerine destek olunması, en önemlisi de bağımsız olmalarının sağlanmasının hedeflendiği projede kursiyerler için Çağrı Merkezi Operatörlüğü, Mesleki İngilizce, Kat Hizmetleri olmak üzere 3 ayrı eğitimin verileceği belirtildi. 3 ay süreli olarak devam edecek olan eğitimleri başarılı şekilde bitiren öğrencilerin sertifika almaya hak kazanacağı da bildirildi. Proje kapsamında Sağlık Turizmi Çağrı Merkezi Kurulacağı, eğitim gören kursiyerlerin eğitim sonrasında istihdam rehberliği alarak iş bulma konusunda destek alacakları belirtildi.
    Gerçekleştirilecek olan eğitimlerin haftada 5 gün olmak üzere 3 ay süre ile devam edeceği ve eğitim modülüne bağlı olarak 2 ay süreli uygulama eğitimlerinin de gerçekleştirileceği bildirildi.
    Proje eğitim programına katılmak isteyen aday kriterleri ise şu şekilde:
1. 18-45 yaş aralığında,
2. En az ilkokul mezunu,
 
3. Kişisel bakımına özel gösteren,
4. Mesleki İngilizce Eğitimi alacak olan kişilerde temel düzeyde  ingilizce bilgisine sahip olan kişilerin başvurması gerekmektedir. /Tespit sınavı sonrası yeterliliğin sağlanması mümkün hale gelecektir.
 
307 defa okunmuştur.
Etiketler : -
Yorumlar..
Henüz Yorum Yapılmamış
 
Mehmet Akyol

CUMHURBAŞKANIMIZA ETRAFI İLE İLGİLİ TAVSİYEM
Av.Nazım ORHAN

KARA SİYASET
BAHATTİN DEMİRAY

ALİ SEMERKANDİ TORUNLARININ ÖZLEMİ
Gürhan GÜRSES

GECENİN SÜTÜNÜ RUHUN AVLUSUNA SAĞMAK "DEF"
NURETTİN DOĞAN

EY TÜRK MİLLETİM !..
NEVİN BALTA

Orta Doğu’nun Türkçesi
REŞİT YILMAZ

ANKARA MAZLUM MİLLETLERİN UMUT KAPISIDIR
ASO BAŞKANI ÖZDEBİR: BAŞKON’UN EN ÖNEMLİ ÖZEL
PERFORBANSLARI GÖZ KAMAŞTIRIP YÜREK HOPLATIYO
ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINI O HA
KAYMAKAM ENGİN AKSAKAL:" OKUYAN NESİLLER YET
AK PARTİLİ VEKİL,ŞEKER FABRİKALARININ SATIŞIN
LOKMAN ERTÜRK' TEN ANKARA'YA ÇILGIN PROJELER
ANKARA’YA YENİ BİR İLAVE TERMAL ŞEHİR KURULUY
“KIZILCAHAMAM OKUYOR” KİTAP OKUMA KAMPANYASI
TARİH KURUMU BAŞKANI REFİK TURAN'I ZİYARET
ÇUBUK İLÇESİNİN Y.ÇAVUNDUR KÖYÜNDE ÜRETİM VE
ASO BAŞKANI ÖZDEBİR: BAŞKON’UN EN ÖNEMLİ ÖZEL
ANKARA
Yazılım : Networkbil.net
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ® Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu ( BAŞKON )